Dzień dobry,
W-M WLWet w Olsztynie zwraca się z prośbą o pomoc przy realizacji badań.
Przesyłam poniżej przekazane przez Instytut Weterynaryjny w Puławach, za pośrednictwem Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Olsztynie, zasady realizacji programu naukowego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pt. „Występowanie i charakterystyka molekularna czynników zakaźnych i pasożytniczych zwierząt gospodarskich i wolnożyjących”.
Do programu pozyskiwane będą zwierzęta z populacji jenotów i borsuków z różnych regionów Polski. Na jego podstawie z terenu województwa warmińsko-mazurskiego powinno być pozyskane 20 sztuk jenotów, 20 sztuk borsuków w terminie do końca grudnia 2024 r., w tym do 7 sztuk jenotów i do 7 borsuków z terenu obwodów zarządzanych przez PZŁ Suwałki. Do każdego pozyskanego zwierzęcia Puławy potrzebują informacji na temat gatunku zwierzęcia, miejsca odstrzału (koordynaty lub miejscowość), daty odstrzału i obwodu łowieckiego. Pozyskane zwierzęta muszą pozostać w stanie schłodzonym (nie zamrożonym).
Za każdą pozyskaną sztukę przysługiwać będzie wynagrodzenie w wysokości 150 zł brutto. Wypłata środków za wykonaną usługę będzie mogła być na podstawie wystawionej przez Związek Łowiecki/Koło Łowieckie faktury zbiorczej (lub kilku faktur zbiorczych) wystawionych nie później niż 15 grudnia 2024 r..
Transport próbek w zakresie PZŁ lub wysyłka zwierząt schłodzonych, odpowiednio opakowanych, za pośrednictwem kuriera POCZTEXu, na koszt PIWet-PIB, podając numer umowy tj. OPNA 820281.
Przesyłkę wówczas należy kierować na poniższy adres:
Ewa Bilska – Zając
Krajowe Laboratorium ds. Włośnicy
Zakład Parazytologii i Chorób Inwazyjnych
Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy
Aleja Partyzantów 57, 24-100 Puławy
Darz bór
Zarząd Okręgowy PZŁ w Suwałkach
tel.: + 48 87 566 57 24