Logowanie

epi

  

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

         

                AKTUALNOŚCI ŻBIKA:

 

 

Hubertus w Żbiku.

 

W sobotę 27 października w Wojskowym Kole Łowieckim „ŻBIK” z Węgorzewa odbyło się szczególnie ważne dla koła wydarzenie. Z terminem naszego polowania Hubertowskiego zbiegł się termin Hubertusa Okręgowego, który odbył się z okazji 95-lecia Polskiego Związku Łowieckiego oraz 100-lecia odzyskania niepodległości. Oficjalne uroczystości odbyły się w Suwalskim Ośrodku Kultury z udziałem przedstawicieli naszego koła. Nasze koło reprezentował nasz Prezes, Kol. Jacek Olbryś oraz poczet sztandarowy koła w składzie Kol. Jacek Miszkiel, Kol. Marian Jedenasty i Kol. Marek Wróblewski. Nasz udział w obchodach był szczególnie ważny, gdyż wspólnie w pozostałymi węgorzewskimi kołami łowieckim odebraliśmy zaszczytne wyróżnienie – „Medal Świętego Huberta”.

 

6 Hubert Okrgowy 2018

Medal św. Huberta” to najmłodsze odznaczenie łowieckie, które zostało ustanowione w dniu 16 grudnia 1992 roku. Medal jest nadawany przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich co 5 lat z datą 3 listopada, począwszy od 1993 roku, członkom zrzeszenia oraz kołom łowieckim za szczególne osiągnięcia w zakresie propagowania kultury i sztuki łowieckiej.
W przypadku naszego koła Kapituła doceniła nasz dorobek literacki w postaci kroniki i monografii koła, zdobycie czołowego miejsca w konkursie na najlepszą stronę internetową koła łowieckiego, która popularyzowała m.in. wiedzę, tradycję i kulturę łowiecką oraz nasz wkład w organizację węgorzewskiego festiwalu kultury łowieckiej. Medalem tym doceniono nasz wkład w edukację dzieci i młodzieży, udział w życiu kulturalnym naszego regionu.

 

Tymczasem, równolegle z uroczystościami okręgowymi, w naszym łowisku, odbyło się polowanie Hubertowskiego koła. Gospodarzem naszych obchodów był wiceprezes koła Kol. Artur Ozimek, który w imieniu zarządu koła przywitał uczestników polowania na porannej mszy świętej celebrowanej w terenie Strasznego Dworu. Po mszy kierowanie polowaniem przejął łowczy koła Kol. Roman Kunio. W prowadzeniu polowania pomagał mu Kol. Piotr Sanczenko i kol. Tomasz Kunio. Efektem uroczystego polowania Hubertowskiego był pokot na którym znalazł się jeleń byk i dzik. Królem polowania został Kol. Mirosław Domagała, zaś wicekrólem Kol. Andrzej Żrubek. Medal króla pudlarzy przypadł kol. Pawłowi Zounerowi. W trakcie uroczystego pokotu Łowczy koła, w imieniu zarządu koła, wręczył pamiątkowy ryngraf dla Kol. Stefana Szpota, w podziękowaniu za jego lata pracy na rzecz koła jako skarbnik. Finałem naszej części obchodów hubertowskich była biesiada myśliwska, której oprawę kulinarną przygotowała Kol. Agata Gilon. Miłym akcentem był myśliwski stół, który dla koła wykonał Kol. Mirosław Rewak, a o jego nakrycie wyrobami z dziczyzny zadbał Kol. Dariusz Tokarz. Zaś Koledzy z Koła Łowieckiego „ŻUBR” raczyli nas pieczonym dzikiem.

 

W trakcie biesiady na Straszny Dwór przybyli nasi przedstawiciele z prezesem koła na czele, którzy przywieźli z Suwałk „Medal Świętego Huberta” dla naszego koła. Kol. Jacek Olbryś pokrótce omówił przebieg obchodów okręgowych oraz przedstawił motywy przyznania naszemu kołu tak zaszczytnego wyróżnienia, po czym przekazał władzę Królowi Polowania Kol. Mirkowi Domagale, który od tej pory czynił honory gospodarza biesiady, m.in. honorując pudlarzy i hodowców poprzez tradycyjnie malowanie ich twarzy sadzą z ogniska. Dobra zabawa w świetnej atmosferze trwała jeszcze wiele godzin.

 

Darz Bór.

Kol. Dariusz Rewak

 

1 Hubert 20182 Hubert 2018

 3 Hubert 20184 Hubert 20185 Hubert 2018

 Foto kol. Krzysztof Piaścik

 

 

 

Warto odwiedzić:

pzl

wegorzewo

goldap2

  

11pa

cyranka

 

mazury

 

 

 


home 0 03 01
 home 0 03 02 home 0 03 03 home 0 03 04 home 0 03 05


home 0 04 02 home 0 04 04 home 0 04 06